Skip to main content

VÝTVARNÁ SÚŤAŽ BIBLIA OČAMI DETÍ A MLÁDEŽE

Katolícke pedagogické a katechetické centrum, n. o. organizuje každý rok výtvarnú celoštátnu súťaž s názvom Biblia očami detí a mládeže  pre žiakov MŠ, ZŠ, SŠ a špeciálne školy. Súťaž je zameraná na zobrazenie Biblie a jej miesta v živote človeka a v dejinách ľudstva z pohľadu spoznávania Svätého Písma z pohľadu citlivého vnímania duše dieťaťa a mladého človeka. Hodnotí sa nápaditosť a originálnosť vnímania Biblie.
Doručené výkresy v krajskom/eparchiálnom kole vyhodnotila odborná komisia pod vedením výtvarníčky Mgr. Michaely Benedikovej a členov Katechetického úradu sv. prvomučeníka Štefana v Košiciach. Naša žiačka Barborka Volochová s výkresom pod názvom Samaritánka pri studni v 3. kategórii 3. - 4. ročník vyhrala 1. miesto.
Srdečne blahoželáme!