Pokladnica Trebišova

Pokladnica Trebišova je názov výstavy, ktorú sme na našej škole slávnostne otvorili 21. marca 2024.

Prvá písomná zmienka o našom meste pochádza z roku 1254. Odvtedy až po súčasnosť si mesto Trebišov prešlo mnohými historickými, kultúrnymi či spoločenskými premenami.

Pokladnica, v ktorej je uložených množstvo vzácnych vecí, cenností či drahokamov sa stala počas tejto výstavy symbolom 770. výročia mesta Trebišov, ukrývajúc dlhoročné bohatstvo v podobe osobností, historických budov, pamiatok, prírodných krás, na ktoré môžeme byť my ako Trebišovčania hrdí.

Žiaci našej školy počas výtvarnej, hudobnej a mediálnej výchovy, na hodinách slovenského jazyka, dejepisu a biológie postupne vyskladali výstavu svojich výtvarných prác a projektov.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili aj pán primátor PhDr. Marek Čižmár a pani RNDr. Jana Partilová vedúca oddelenia školstva a vedenie školy.

Kultúrnym programom ľudových spevov a tancov nás sprevádzal školský folklórny súbor Prvosienka a žiaci druhého stupňa.

Všetkým žiakom ďakujeme za ich ochotu a aktívne zapojenie sa do tejto akcie.

Mgr. Silvia Horváthová